Аналітична стаття діяльності та бездіяльності керівника краю з забарвленням одночасно декількох впливових політичних сил.

Риторичне запитання — «Чий він, наш губернатор?»: БПП «Солідарність, ВО «Батьківщина» (вона же БЮТ) чи все ж таки «Фронт змін» (він же «Народний фронт»)?

Це все політика і це залишиться, напевно, таємницею, а наша справа лише зафіксувати в складі якої сили очільник Чернівецької обласної державної адміністрації піде на політичну пенсію.

 

БІОГРАФІЯ

По матеріалам з вільної енциклопедії Вікіпедія:

Олександр Георгійович Фищук — український політик. Голова Чернівецької обласної державної адміністрації. Народний депутат України VII скликання. 

З 2012 р. — заступник голови Чернівецького обласного осередку ГО «Фронт Змін». Член Громадської організації «Фронт Змін», депутат Чернівецької обласної ради з 2010 по 2012. 

У 2012 році Олександр Фищук обирався депутатом до ВР України, від ВО «Батьківщина». У Верховній Раді входив до комітету з питань бюджету. Згідно даних сайту «посіпаки» будучи народним обранцем у Верховній Раді мав 27 помічників, 10 з них працювало на платній основі, також в тому ж списку є однофамільці чиновника. 

На позачергових виборах у 2014 році пан Олександр балотувався уже від іншої партії «Народний Фронт», а на позаминулорічних виборах Фищук Олександр уже був кандидатом в депутати до облради, як безпартійний, проте пройшов за списками «Блока Петра Порошенка «Солідарність». 

5 лютого 2015 року призначений головою Чернівецької ОДА. 

 

ОДНІЄЮ «ТОЧКОЮ» НА ДВОХ СТІЛЬЦЯХ

Як відомо, 1 травня 2016 р. набув чинності закон “Про державну службу”, який забороняє державним службовцям категорії «А», в тому числі головам обласних державних адміністрацій, поєднувати держслужбу зі статусом депутата.

Ще одним цікавим нововведенням є те, що службовців категорії «А» зобов’язують знати іноземну мову – одну з офіційних мов Ради Європи, нажаль румунська та російська не проходить — це англійська або французька. Втім ця новація набуває чинності тільки в 2018 році – мабуть, відстрочка для вивчення мови. 

Але закон для посадовців на Буковині неписаний. 

Таким чином станом на сьогодні в облраді таких депутатів-сумісників-порушників закону є четверо, які за дивним збігом обставин всі, як один, — у фракції БПП «Солідарність»: Придій Георгій Васильович - голова Глибоцької РДА, Ястремський Віорел Михайлович - голова Герцаївської РДА, Савчук Микола Петрович - голова Путильської РДА та Голова Чернівецької ОДА Олександр Георгійович Фищук.

Як зазначив голова Чернівецької обласної виборчої комісії пан Каспрук: "Вони повинні або здати депутатське посвідчення, або звільнитися з керівної посади. Тому чекаємо таких депутатів у виборчій комісії", на що Фищук заявив: «Звільняти займану посаду або здавати депутатське посвідчення не збираюсь!». Очевидно через те, що на посаді начальника обласного ГУ Національної поліції - «своя» людина.

 

МИ НА 2-ОМУ МІСЦІ... З КІНЦЯ

Комітет виборців України склав «Рейтинг діяльності голів ОДА за 2016 рік». Серед антилідерів рейтингу – голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук зайняв 22-ге місце з 24 можливих.

Проблемною для Чернівецької області експерти назвати протидію корупції в регіону. Зокрема, відзначили, що не було подолано питання контрабанди товарів (в основному цигарок) до Румунії. За зростанням промисловості та сільського господарства – область одна з останніх в Україні.

Чернівецька область є вотчиною колишнього прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та його найближчого соратника – екс-міністра інфраструктури, голови фракції «Народний фронт» у Верховній Раді України Максима Бурбака. 

Хоча область межує з Молдовою та Румунією, проте економічні зв’язки більш міцні з останньою, яка є членом ЄС. Через українсько-румунський кордон йдуть значні потоки контрабанди, переважно спирту та цигарок, з подальшою реалізацією у країнах Євросоюзу. Чернівецька область є одним із «аутсайдерів» серед областей України за показниками соціально-економічного розвитку. Найкращі позиції Буковина займає за темпами зростання доходів бюджетів та збільшення реальної заробітної плати. Сільське господарство розвивається низькими темпами. Також область пасе задніх у будівельній галузі та за темпами залучення інвестицій.

 

ОБІЦЯНКИ-ЦЯЦЯНКИ

За два роки в кріслі голови Чернівецької обласної адміністрації Олександр Фищук виконав лише 30% власних обіцянок, при цьому майже половину – 49% – провалив. На цю посаду Фищук був призначений 5 лютого 2015 року. До цього він також встиг 2 роки побути народним депутатом VII скликання.

Зафіксувано 37 обіцянок чиновника, 25 з яких він дав, перебуваючи на посаді голови області. У кількісному вимірі виконаних обіцянок у Фищука 11, невиконаних – 18. Ще 8 зобов’язань, відповідно, залишаються зі статусом «у процесі виконання».

Найважливіші обіцянки Фищука, виконання яких так і не дочекалися мешканці Буковини, такі: завершення в 2015 році ремонтних робіт у школах сіл Тарнавка, Мошанець та Йорданешти, відкриття в області двох нових пунктів пропуску в червні 2016 року, обговорення з прем’єр-міністром питання об’єднання Хотинського та Кельменецького районів.

Пік публічної активності Фищука припав на вересень 2015 року, коли він дав 7 обіцянок поспіль. Зазвичай же чернівецький губернатор не дає більше 2 публічних обіцянок на місяць. У рейтингу відповідальності серед колег з інших областей він лише на 15-му місці (з 24).

 

КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ РАДНИКА ГУБЕРНАТОРА ПО АТО

Одним з радників губернатора є Краснян Валерій Іванович. Представляється, як керівник Центру допомоги учасникам АТО в Чернівецькій області від Адміністрації Президента України. Але ж на сайті Чернівецької ОДА Краснян являється радником Голови обласної державної адміністрації на громадських засадах - керівником Центру допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у Патронатній службі Апарату Чернівецької обласної державної адміністрації. Також нашим журналістам вдалось дізнаись, що Краснян В.І. також перебував на посадах Головного спеціалісту Відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Апарату Чернівецької обласної державної адміністрації та Головного спеціалісту Сектору з управління економічних реформ Відділу із забезпечення діяльності керівництва Апарату Чернівецької обласної державної адміністрації.

Згідно даних Реєестру громадських об’єднань той же Краснян Валерій Іванович являється керівником відокремленого підрозділу Громадської організації “Всеукраїнський центр допомоги учасникам АТО” у Чернівецькій області з 05.04.2016 р. Нагадаємо, що саме в цей день він скоїв озброєний напад в смт.Глибока на лісовоз, під час якого поранив з вогнепальної зброї людину.

За перевіреною інформацією по громадянину Краснян відкриті кримінальні провадження, зареєстровані в ЄРДР №12016260080000184 від 6.04.2016 р. за порушення Кримінального кодексу України ст. 296 ч. 4. (Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, якщо вони вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень) та №12016260080000670 10.12.2016 за порушення Кримінального кодексу України за ст. 263 ч.1 (Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу).

Також перебуваючи на посаді державного службовця Краснян Валерій Іванович 15.02.2016 р. отримав сертифікат на житло від депутата Чернівецької міської ради. Згодом на зборах учасників АТО щасливий власник новесенької квартири заявив, що йому придбали цю квартиру 5 представників силових структур та 5 бізнесменів. Але по даному факту кримінальне провадження так і не було розпочате.

 

ГУБЕРНАТОР — УЧАСНИКАМ АТО

5 вересня 2015 року голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук заявив, що кожен учасник АТО, який звернеться з заявою на отримання земельної ділянки, обов’язково отримає земельну ділянку. 

9 жовтня 2015 року голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук повідомив, що станом на 9 жовтня демобілізовано 1888 учасників АТО, з яких 1526 мають статус учасників бойових дій. На отримання земельних ділянок подали 1681 заявку, з яких задоволено 579. Залишається неврегульованим питання по отриманню земельних ділянок учасниками АТО, які не проживають та не прописані в Чернівцях, але землю хочуть саме в місті. Для вирішення цього питання пропонується забрати ділянку на 300 га від Академії аграрних наук.

18 січня 2016 року голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук розказав, що у Чернівцях розглядають три земельні ділянки для виділення учасникам АТО. Наразі ці землі знаходяться у користуванні дослідних станцій. За його словами, одна з них знаходиться у Садгорі і має площу 340 га. друга – на вулиці Мінській, передбачена для багатоквартирного житла (площа - близько 20 га) і третя – в межах вулиці Південно-Кільцевої (площа – близько 40 га). Частина документів наразі уже підготовлена. Землі виділятимуть поетапно. Список АТОвців складатимуть на перспективу, оскільки після демобілізації будуть нові учасники АТО, які матимуть право на землю.

Керівник «Центру допомоги учасникам АТО» Олексій Ліпіріді на своїй сторінці у фейсбуці зазначив: «Велику роботу роблять хлопці-ветерани з Чернівців. Ось зараз Валера Краснян, керівник чернівецького Центру допомоги учасникам АТО, приїхав до Києва. Разом з ним інші ветерани, а також заступник голови обласної адміністрації, заступник голови обласного геокадастру. Вони приїхали щодо питання передачі землі, що належить Аграрній Академії, до хлопців. Відбулась зустріч із керівництвом Академії на якій домовились про надання необхідного пакету документів від області до Академії до 10 березня. Цей пакет має бути опрацьований із позитивним рішенням до 15 березня. І як то кажуть - вішенка. Річь йдеться про 300 гектарів!»

 

ФРОНТ ЗМІН, НАРОДНИЙ ФРОНТ, ЗЕМЕЛЬНИЙ ФРОНТ

Земельним питанням та розподілом землі серед учасників АТО, а можливо, і не тільки серед них буде займатись «учасник» АТО, заступник батальону Державної спеціальної служби транспорту Юрій Ватаманюк, а зараз начальник ГУ Держгеокадастру у Чернівецькій області.

У попередньому парламентському скликанні допомагав в роботі теперішньому голові фракції «Народний фронт» у ВР Максимові Бурбаку, депутат Чернівецької міської ради VІ скликання (Фронт змін). Пристрасть   політичного клану до однокласників, однокурсників загальновідома. Ватаманюк навчався разом із Максимом Бурбаком на юридичному факультеті ЧНУ. Закінчили Бурбак і Ватаманюк факультет у 1998 році.  

Оскільки назва партії зобов`язує, то не тільки Ватаманюк, а майже всі чернівецькі «фронтовики» пішли на «фронт». Правда проходили службу в одному з підрозділів Державної спеціальної служби транспорту. Охороняли понтонні війська в звільненому Слов’янську, а зараз займають не останні посади у місті та області, нашим журналістам вдалось виявити ще декілька «фронтових» «фронтовиків» Народного фронту:

Андрій Кавуля – після «участі» в АТО – начальник Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів, депутат Чернівецької міської ради у фракції БПП «Солідарність». У попередньому парламентському скликанні допомагав в роботі теперішньому голові фракції «Народний фронт» у ВР Максимові Бурбаку, депутат Чернівецької міської ради VІ скликання від «Фронту змін».

Сергій Лазарєв – після «участі» в АТО – начальник ГУ Держпродспоживслужби в м.Чернівці. У попередньому парламентському скликанні допомагав в роботі теперішньому голові фракції «Народний фронт» у ВР Максимові Бурбаку, колишній депутат Чернівецької міської ради від «Фронту змін».

Степан Меленко – після «участі» в АТО – голова координаційного центру психологічної та соціальної допомоги учасникам антитерористичної операції при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради, член виконавчого комітету, у минулому депутат Садгірської райради від “Фронту змін”.

 

ЗАМІСТЬ ВИСНОВКУ

Риторичне запитання — «Чий він, наш губернатор?»: БПП «Солідарність, ВО «Батьківщина» (вона же БЮТ) чи все ж таки «Фронт змін» (він же «Народний фронт»)?

Це все політика і це залишиться, напевно, таємницею, а наша справа лише зафіксувати в складі якої сили очільник Чернівецької обласної державної адміністрації піде на політичну пенсію.

Коментарі заборонені